Konferenciát szerveznek Székelyföld EU-s gazdasági lehetőségeiről

2011. május 18. – 04:14

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Neves előadók, forró témák a hétvégi találkozón. Rövid interjú a Székelyföldi Vállalkozók és Egyesületek Szövetségének ügyvezetőjével.

A Székelyföldi Vállalkozók és Egyesületek Szövetsége (SZVESZ) egy nagyszabású konferenciát szervez május 19-én és 20-án, amelyen a régió főbb gazdasági kihívásait vitatják meg. Az eseményről Lukács László , a Szövetség ügyvezetője mesélt. További infók a rendezvényről itt olvashatók.

Miért időszerű a konferencia megszervezése?

A terv nem új, a Szövetség vezetősége már korábban kigondolta, hogy egy következő találkozón az Európai Unió gazdasági hatásait vitassák meg, a kezdeményezést Zsigmond Barna Pál csíkszeredai főkonzul is felkarolta. Mivel Magyarország július 30-ig az EU soros elnöke, ezért fontos számukra, hogy az EU-s támogatási rendszer hogyan jelentkezik Székelyföld gazdasági életében. A konferencia azért is vált időszerűvé, mert ebben az időszakban rajzolódik ki az erdélyi magyar vállalkozókat is érintő új magyarországi támogatási rendszer.

Hogyan illeszkedik az esemény a SZVESZ tevékenységi körébe?

A SZVESZ 2009 júliusában alakult meg, célkitűzése pedig, hogy a mintegy 550 egyéni, illetve egyesületi tagja számára egyeztetési és találkozási keretet biztosítson, illetve tevékenysége révén erősítse a székelyföldi és a más régiókban levő üzletemberek közötti kapcsolatot. Az elmúlt időszakban „Régiók találkozása” címmel három konferenciát szerveztünk – Csíkszeredában, Bálványosfürdőn és Székelyudvarhelyen –, emellett a tavaly nyári tusványosi szabadegyetemen a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával közösen vállalkozói sátrat működtetünk. Eddigi rendezvényeinken egy-egy specifikus témára fókuszáltunk, mint például generációváltás a családi vállalkozások esetében, pályázati és finanszírozási lehetőségek, munkaerőpiac és munkavállalás, cégértékesítés és tőkebevonás.

A hétvégén Csíksomlyón megrendezett konferencián elsősorban az Európai Unió gazdasági hatásaira fókuszálunk, külön hangsúlyt fektetve a magyar-magyar gazdasági kapcsolatokra. A délelőtti előadásokat követően délután három olyan területen szervezünk szekcióüléseket, amelyeken további perspektívákat magukban hordozó előrelépések történtek az elmúlt időszakban: élelmiszeripar, Székely termék, Góbé termék; turizmus; erdőgazdálkodás, vadgazdálkodás és faipar.

A rendezvény előadói lesznek többek között Borboly Csaba és Tamás Sándor , Hargita és Kovászna megyei önkormányzati elnökök, Szatmáry Kristóf , a magyarországi Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdasági államtitkára, Ulicsák Szilárd , a Bethlen Gábor Alap vezérigazgatója, Szakáli István Lóránd , a Kárpát-medencei gazdasági térségért felelős főosztály vezetője, Tánczos Barna , a romániai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, illetve a Magyar, valamint a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara vezetői.

Hány vállalkozó részvételére számítanak?

Arra számítunk, hogy a konferencián több mint 100 üzletember fog részt venni.

Ki jelenti a rendezvény célközönségét?

Elsősorban a térség gazdasági életének szereplői jelentik a rendezvény célközönségét, de a régióért tenni akaró, a térségben befektetni óhajtó üzletemberek számára is érdekes és hasznos lehet a konferencia.

Miért érné meg eljönni erre a rendezvényre?

Azért érdemes eljönni a rendezvényre, mert a székelyföldi szakmai és döntéshozói testületek, szakmai szervezetek mellett jelen lesznek a Kárpát-medence gazdasági életét meghatározó magyarországi intézmények képviselői. Az általános gazdasági előadásokat tartalmazó blokkok mellett, az egyes ágazatok képviselői szekciónként fogalmazzák meg a problémákat és prioritásokat.

A Transtelex egy egyedülálló kísérlet

Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!

Támogató leszek!
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!