Neves előadók, forró témák a hétvégi találkozón. Rövid interjú a Székelyföldi Vállalkozók és Egyesületek Szövetségének ügyvezetőjével.
A Székelyföldi Vállalkozók és Egyesületek Szövetsége (SZVESZ) egy nagyszabású konferenciát szervez május 19-én és 20-án, amelyen a régió főbb gazdasági kihívásait vitatják meg. Az eseményről Lukács László , a Szövetség ügyvezetője mesélt. További infók a rendezvényről itt olvashatók.
Miért időszerű a konferencia megszervezése?
A terv nem új, a Szövetség vezetősége már korábban kigondolta, hogy egy következő találkozón az Európai Unió gazdasági hatásait vitassák meg, a kezdeményezést Zsigmond Barna Pál csíkszeredai főkonzul is felkarolta. Mivel Magyarország július 30-ig az EU soros elnöke, ezért fontos számukra, hogy az EU-s támogatási rendszer hogyan jelentkezik Székelyföld gazdasági életében. A konferencia azért is vált időszerűvé, mert ebben az időszakban rajzolódik ki az erdélyi magyar vállalkozókat is érintő új magyarországi támogatási rendszer.
Hogyan illeszkedik az esemény a SZVESZ tevékenységi körébe?
A SZVESZ 2009 júliusában alakult meg, célkitűzése pedig, hogy a mintegy 550 egyéni, illetve egyesületi tagja számára egyeztetési és találkozási keretet biztosítson, illetve tevékenysége révén erősítse a székelyföldi és a más régiókban levő üzletemberek közötti kapcsolatot. Az elmúlt időszakban „Régiók találkozása” címmel három konferenciát szerveztünk – Csíkszeredában, Bálványosfürdőn és Székelyudvarhelyen –, emellett a tavaly nyári tusványosi szabadegyetemen a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával közösen vállalkozói sátrat működtetünk. Eddigi rendezvényeinken egy-egy specifikus témára fókuszáltunk, mint például generációváltás a családi vállalkozások esetében, pályázati és finanszírozási lehetőségek, munkaerőpiac és munkavállalás, cégértékesítés és tőkebevonás.
A hétvégén Csíksomlyón megrendezett konferencián elsősorban az Európai Unió gazdasági hatásaira fókuszálunk, külön hangsúlyt fektetve a magyar-magyar gazdasági kapcsolatokra. A délelőtti előadásokat követően délután három olyan területen szervezünk szekcióüléseket, amelyeken további perspektívákat magukban hordozó előrelépések történtek az elmúlt időszakban: élelmiszeripar, Székely termék, Góbé termék; turizmus; erdőgazdálkodás, vadgazdálkodás és faipar.
A rendezvény előadói lesznek többek között Borboly Csaba és Tamás Sándor , Hargita és Kovászna megyei önkormányzati elnökök, Szatmáry Kristóf , a magyarországi Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdasági államtitkára, Ulicsák Szilárd , a Bethlen Gábor Alap vezérigazgatója, Szakáli István Lóránd , a Kárpát-medencei gazdasági térségért felelős főosztály vezetője, Tánczos Barna , a romániai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, illetve a Magyar, valamint a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara vezetői.
Hány vállalkozó részvételére számítanak?
Arra számítunk, hogy a konferencián több mint 100 üzletember fog részt venni.
Ki jelenti a rendezvény célközönségét?
Elsősorban a térség gazdasági életének szereplői jelentik a rendezvény célközönségét, de a régióért tenni akaró, a térségben befektetni óhajtó üzletemberek számára is érdekes és hasznos lehet a konferencia.
Miért érné meg eljönni erre a rendezvényre?
Azért érdemes eljönni a rendezvényre, mert a székelyföldi szakmai és döntéshozói testületek, szakmai szervezetek mellett jelen lesznek a Kárpát-medence gazdasági életét meghatározó magyarországi intézmények képviselői. Az általános gazdasági előadásokat tartalmazó blokkok mellett, az egyes ágazatok képviselői szekciónként fogalmazzák meg a problémákat és prioritásokat.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!