Többször elbukott egy Squid Game-re hajazó kihíváson, pert indított egy eladósodott kínai férfi

Perre megy egy kínai férfi, miután részt vett és óriási összegeket bukott egy Squid Game-re hajazó kihíváson. Az SCMP azt írja, a férfi ügyvédje szerint a közel egy hónapos kihívást szervező cég egy csalásba rántotta be a férfit, a játék szabályai pedig tisztességtelenek voltak, és súlyos pszichológiai megterhelésnek tették ki a versenyzőket.

Az önfegyelemre építő kihívásban a versenyzőket egy kis, bekamerázott szobába zárják meg, ahol szigorú szabályoknak kellett megfelelniük, hogy elnyerjék a kitűzött nyereményt. Ilyen szabály például, hogy naponta csak egyszer, reggel 6 óra előtt kapcsolhatják le és fel a villanyt, a mosdóban töltött idő nem haladhatja meg a 15 percet és három másodpercnél tovább nem takarhatják el az arcukat.

Az, hogy a nyeremény mekkora, attól is függ, hány napos önmegtartóztatásra neveznek be a versenyzők: három nap esetén 6800 jüan (vagyis körülbelül 368 ezer forint), hat sikeres nap után 28 ezer jüan (körülbelül 1,5 millió forint) jár. Aki 26 napig betartja a szabályokat, 860 ezer jüannal (vagyis 46,6 millió forinttal) lesz gazdagabb.

Az indulóknak azonban a nevezéshez is jelentős, 6900 jüan értékű (közel 374 ezer forintnyi) összegeket kell befizetniük. Ezt tette meg többször a céget beperelő férfi is, aki összesen háromszor bukott el a versenyen. Először egy napon belül esett ki, miután három másodpercig eltakarta az arcát. Második próbálkozására szintén ezen bukott el, harmadszorra pedig 10 nap után azért zárták ki, mert véletlenül eltakarta a szobában található sört, amit szintén tiltanak a szabályok.

A munkanélküli férfi már indulásakor el volt adósodva, a második sikertelen próbálkozás után már barátjától kért kölcsön, hogy újra elindulhasson a kihíváson. Azt mondta, szeret kockáztatni, és úgy gondolta, ha már ennyi pénzt elköltött, nem távozhat üres kézzel. A Reuters azt írja, októberben hasonló ügyben döntött a keleti Santung tartomány bírósága:

ekkor arra kötelezték a szervező céget, a tisztességtelen szabályok miatt fizesse vissza az 5400 jüanos regisztrációs díjat a versenyből kizárt játékosnak.

A Reuters azt is hozzátette, hogy a játékok abban is hasonlítanak a Squid Game-hez, hogy a szervezők az adósságoktól való megszabadítás ígéretével csábítják az embereket az országban, ahol rengetegen verték magukat komoly hitelekbe az elmúlt években. A hatóságok ugyanakkor felhívták a figyelmet arra, hogy ezek a szolgáltatások erősen kamuszagúak, hiszen a kölcsön összegének akár 12 százalékát is elkérhetik a kétségbeesett adósoktól.

A Transtelex egy egyedülálló kísérlet

Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!

Támogató leszek!
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!