George Simion szerint itt az ideje a hídépítésnek, de csak a szuverenistákkal
2024. december 1. – 22:42
„A románok hosszú idő után először hallatták ma a hangjukat, és azt mondták, hogy igen, európaiak vagyunk, de nem másodrangúak, igen, a NATO tagjai vagyunk, de az utolsó leheletünkig a békéért fogunk küzdeni, a politikai osztály pedig jól tenné, ha legalább most, az utolsó órában hallgatna rájuk” – mondta az exit-poll eredmények közzététele utáni beszédében a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion.
A több mint 45 perces szónoklatában Simion a demokrácia és a szabadság elleni támadásról beszélt az elnökválasztás első fordulójának esetleges megismétlését kilátásba helyező alkotmánybírósági döntésre utalva, amely szerinte annak jele, hogy a jelenlegi politikai elit foggal-körömmel megpróbál ragaszkodni a hatalomhoz. Az AUR elnöke követelte azt is, hogy azokat, akik a parlamenti választások napján csalást követtek el, vonják felelősségre.
Simion a koalíciós törekvéseire utalva azt mondta, a jövő nem a gyűlöleté, hanem a reményé és az egységé. „Nyújtsuk ki a kezünk egymás felé, bocsássunk meg egymásnak, és találjunk erőt arra, hogy ismét testvérek legyünk. Itt az ideje hogy hidakat építsünk, ne falakat, hogy egységesek legyünk, ne megosztottak, és ne hagyjuk, hogy ezek a jöttmentek kontrollálják a sorsunkat, mint a sötétség bábművészei” – mondta, hamar kiderült azonban, hogy csak a szuverenistákkal szeretne együttműködni.
Mint mondta, az AUR a Szociáldemokrata Párttal (PSD) nem lép koalícióra, csak a szuverenistákkal, azokkal, akik „tisztán szeretnének építeni”. Megismételte korábbi bejelentését, hogy támogatják Călin Georgescut az elnökválasztási kampányban, és hozzátette, ezért cserébe nem kért miniszterelnöki funkciót, és más funkciót sem. „A támogatásunknak nincs feltétele. Szavunkat adtuk, hogy a szuverén Romániáért fogunk harcolni, és a végsőkig kitartunk ebben a harcban” – mondta.
Az Inscop közvélemény-kutató exit-poll eredménye szerint az AUR 19,9 százalékot ért el a képviselőházban és 21,6 százalékot a szenátusban, a Curs közvélemény-kutató valamivel gyengébb eredményt mért, de mindkét felmérés szerint a szélsőjobboldali pártok elérik a 30 százalékot. Az exit-pollok nem vonatkoznak a diaszpórára, ahol korábbi felmérések szerint magas a szélsőjobb támogatottsága.
Friss bejegyzések
A Transtelex egy egyedülálló kísérlet
Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!
Támogató leszek!