Az OECD meghívta Romániát, hogy csatlakozzon a vesztegetés elleni egyezményéhez

Románia kedden meghívást kapott a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezettől (OECD), hogy csatlakozzon a vesztegetés elleni munkacsoportjához, illetve a vesztegetés elleni egyezményéhez, adta hírül a kormány a honlapján. Az egyezmény a külföldi köztisztviselők nemzetközi üzleti ügyletek során történő megvesztegetése elleni küzdelemről szól.

„Az OECD főtitkára, Mathias Cormann Nicolae Ciucă miniszterelnöknek küldött levelében megfogalmazott meghívás elismeri a Románia, és különösen az igazságügyi minisztérium által a kezdeményezéshez való csatlakozás érdekében tett erőfeszítéseket, és Románia határozott elkötelezettségét jelenti a hatékony korrupcióellenes politikák kidolgozása és végrehajtása mellett” – írja a közlemény.


A vesztegetés elleni munkacsoport több mint három évtizede globális hajtóerőként segíti elő a külföldi köztisztviselők megvesztegetése elleni küzdelmet a nemzetközi üzleti műveletek során. A munkacsoportba való bekerüléssel Románia részt vehet a hatékony korrupcióellenes politikák és gyakorlatok kidolgozásában és végrehajtásában, többek között azáltal, hogy felhívja a gazdasági szereplők figyelmét a megvesztegetés kockázataira és következményeire. Az OECD vesztegetés elleni egyezménye az egyik legfontosabb többoldalú korrupcióellenes eszköz.


„Románia csatlakozása a vesztegetés elleni egyezményhez javítani fogja a romániai vállalatok hírnevét, hozzájárulva ahhoz, hogy ezek a vállalatok bekerüljenek a globális ellátási láncokba, megkönnyítve ezzel a külföldi közbeszerzési szerződések elnyerését. A Romániába vetett nemzetközi bizalom erősödése új, felelős külföldi befektetők vonzását is eredményezi, mivel az egyezményhez való csatlakozás nemzetközileg nagyon erős jelzést küld arról, hogy Románia betartja a korrupcióellenes normákat és a legjobb gyakorlatokat. A kormány folyamatos ütemben folytatja az OECD-hez, a legerősebb globális gazdasági szervezethez való csatlakozás folyamatát, amely olyan országokat tömörít, ahonnan a közvetlen külföldi befektetések 90 százaléka származik” – idézte a közlemény Nicolae Ciucă miniszterelnököt.


Ez a meghívás elismeri Románia elmúlt években tett erőfeszítéseit a korrupció elleni küzdelem javítására, és ezen keresztül az igazságszolgáltatás megerősítésére. Ugyanakkor az OECD Tanácsának meghívása egyértelmű jelzése annak, hogy Románia képes támogatni a külföldi köztisztviselők megvesztegetése elleni küzdelemre irányuló erőfeszítéseket a nemzetközi gazdasági műveletek során, mutat rá a kormány közleménye.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!