Két katonai repülőgéppel szállítják hétfőn a román kereső- és mentőegységet Törökországba
A román légierő egy C-130 Hercules típusú és egy C-27 J Spartan repülőgépe szállítja Törökországba az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) mentésre és keresésre szakosodott különítményét (RO-USAR) és a felszerelést – írja az Agerpres a védelmi tárca hétfői tájékoztatása alapján.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főigazgatósága (DSU) tájékoztatása szerint összesen 58 tagja van a román mentőcsapatnak. Köztük van a bukaresti SMURD egy orvosokból és ápolókból álló csapata is, illetve a DSU néhány tisztje is. Két keresőkutyát is magukkal visznek.
A romániai szakemberek sürgősségi segítséget nyújtanak a hétfő reggeli törökországi földrengés által érintett lakosságnak, és részt vesznek a keresésekben.

A katonai repülőgépek az otopeni-i 90-es katonai légibázisról szállnak fel hétfőn kora délután.
Az egyik katonai géppel utazik haza az a tízfős (kilenc egyetemista és kísérő tanáruk) román csoport is, amelynek tagjai a földrengés sújtotta Kahramanmaras egyik szállodájában tartózkodtak, és a diplomáciai képviselet segélyhívószámán kért segítséget a földrengés után az ankarai román nagykövetségtől.
A kormány az európai polgári védelmi mechanizmus aktiválását követően döntött úgy, hogy 58 tagú kereső- és mentőkülönítményét Törökországba küldi, ahol a hétfőre virradóra több mint ezer ember életét követelő, a 7,8-as erősségű földrengés következett be. Az Európai Unió több országából is kereső- és mentőcsapatokat küldenek a térségbe, miután Törökország nemzetközi segítséget kért. Az G4Media összefoglalója szerint Románia mellett Bulgária, Horvátország, Csehország, Franciaország, Görögország, Magyarország, Málta, Hollandia és Lengyelország ígért kereső- és mentőcsapatokat. Olaszország, Spanyolország és Szlovákia mentőcsapatokat küld.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!