A Times Higher Education legfrissebben közzétett nemzetközi rangsora alapján a gazdaságtudományok (Business & Economics) területén a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem világszinten az 501-600-as intervallumba kapott besorolást, és ezzel Romániában első helyet foglal el a gazdaságtudományi oktatást nyújtó felsőoktatási intézmények között – közölte a BBTE.
A Statista portál adatai alapján világszinten megközelítőleg 25 000 egyetem működik ma, amelyek közül mindössze 870 kapott helyet a Times Higher Education gazdaságtudományokra (Business & Economics) vonatkozó nemzetközi rangsorában. Ezek között összesen 4 romániai egyetem található: a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem a 501-600. helyen, a Iași-i Alexandru Ioan Cuza Egyetem a 601-800. helyen, valamint a bukaresti Gazdaságtudományi Akadémia (ASE) és nagyszebeni Lucian Blaga Egyetem a 801+ kategóriába kapott besorolást.
A Times Higher Education legfrissebb rangsora ugyanakkor a gazdaságtudományok területén a kolozsvári BBTE elmúlt évekbeli fejlődését is jól alátámasztja. A kolozsvári intézmény elsőként 2018-ban került fel a szakirányos nemzetközi rangsorra, hasonló kategóriába kerülve mint a három másik romániai egyetem.
„A kolozsvári BBTE újabb minőségi előrelépést könyvelhet el, ezúttal a nemzetközileg széles körben elismert Times Higher Education egyetemi rangsorban. Ez az országos első helyezés jelentős mértékben a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar (BBTE Közgáz) teljesítményének köszönhető, amely komoly erőfeszítéseket tett az elmúlt években mind az oktatás, mind a tudományos kutatás fejlesztése érdekében, valamint komoly újításokat vezetett be annak érdekében, hogy tevékenységével a gazdasági szféra és a társadalom szélesebb rétegeinek jólétéhez is hozzájáruljon. Mindezek az erőfeszítések ma már nemzetközi szinten is elismerést kapnak” – olvasható a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatért felelős dékánhelyettese, dr. Szász Levente közleményében.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!