Negyedik lett Románia a Nemzetközi Matematikai Olimpián

149

Románia történelmi teljesítményt könyvelt el a Nemzetközi Matematikai Olimpián. A nemzetközi versenyre kijutott romániai diákok Kína, az Egyesült Államok és Dél-Korea után a 4. helyen végeztek a világon, 5 arany- és egy ezüstéremmel – számolt be a Romania Insider.

A Japánban, Chibában megrendezett nemzetközi matematikai olimpián elért 208 ponttal Románia az elmúlt 24 év legjobb helyezését érte el, és Európa szinten első lett az eredménnyel, emelte ki Facebook-oldalán a teljesítmény jelentőségét az oktatási miniszter is.

A 6 román versenyző két bukaresti középiskola diákja, és két tanár koordinálta őket, egy bukaresti és egy temesvári szakember. Az aranyérmet David-Andrei Anghel, Andrei Moldovan, Robert Dragomirescu és Pavel Ciurea a bukaresti Nemzetközi Informatikai Középiskolából, valamint Andrei Chiriță a bukaresti Tudor Vianu Nemzeti Informatikai Főiskoláról szerezte. Radu Lecoiu, a bukaresti Nemzetközi Informatikai Középiskola diákja ezüstérmet szerzett. A diákok által elért kivételes eredmény mögött azonban rengeteg kemény munka áll, mondják az olimpikonok és az őket felkészítő tanárok.

Pavel Ciurea, az egyik aranyérmes olimpikon a Digi 24 hírtévének nyilatkozott, és azt mondta: „Ennyi munka után végre látjuk az eredményeket is, a kilencedik mennyországban voltunk, ahogy mondani szokták.”

Flavian Georgescu, az egyik felkészítő matematikatanár kiemelte, hogy a diákjai történelmet írtak: „történelmi eredmény volt, de a történelmet nem az elmúlt héten írták, hanem évek munkájával, mert ezek a gyerekek éjjel-nappal dolgoznak, csak a gimnáziumban hetente legalább 10 órányi »edzésük« van, plusz a többi otthon, lemondanak a gyerekkori tevékenységekről, olyan dolgokról, amelyről nem szívesen mondanak le a fiatalok ebben a korban. De ők megtették, felkészültek, és megvan az eredménye.”

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!