Fehér őz tűnt fel a Bucsecs Nemzeti Parkban
Igazi ritkaságot fotóztak a Bucsecs Nemzeti Parkban. Egy fehér őz tűnt fel a nemzeti park igazgatósága által működtetett egyik etetési pontnál, amit aztán a kameracsapda rögzített is. A képeket most osztották meg a park Facebook oldalán, bár a feliratok tanulsága szerint még decemberben készültek a fotók.
Az őz egy genetikai zavar következtében „vesztette el” a színét. A albínó állatban nem termelődik vagy nagyon kis mennyiségben termelődik a bőr, a szem és szőr színéért felelős melanin nevű festékanyag. Ez az örökletes rendellenesség minden fajnál megfigyelhető, van albínó tigris és albínó leopardgekkó is.
A park oldalán azt írják, hogy az állatvilágban az albínó egyedek megjelenése általában túlszaporodásukat jelzi a területen, a genetikai rendellenesség pedig beltenyészet eredménye, amikor a rokon egyedek egymást termékenyítik meg.
Bár az állat nagyon cuki, de nagyon nehéz helyzetbe hozta ez az örökletes rendellenesség, mert ha nincs hó, tehát tavasszal, nyáron és ősszel, sokkal feltűnőbb, mint a társai, a ragadozók könnyebben észreveszik.
A Bucsecs Nemzeti Park egyike a Romsilva erdészet által felügyelt 22 parknak. Területe több mint 32 ezer hektár, ebből csaknem 21,5 ezer hektár erdő.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!