Aggódik a mesterséges intelligencia miatt a Google volt vezére
Eric Schmidt, a Google korábbi vezérigazgatója a BBC-nek adott interjújában aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a mesterséges intelligenciát terroristák vagy „szélsőséges államok” – például Észak-Korea, Irán vagy Oroszország – felhasználhatják ártatlan emberek ellen. Szerinte a legnagyobb kockázat az, hogy az MI-t biológiai fegyverek előállítására használhatják rosszindulatú szereplők.
Schmidt támogatja, hogy a kormányok felügyeljék az MI fejlesztését végző magáncégeket, de figyelmeztetett arra, hogy a túlzott szabályozás elfojthatja az innovációt. Egyetért azzal az amerikai döntéssel is, amely korlátozza a fejlett MI-rendszereket működtető mikrocsipek exportját, hogy lelassítsák az ellenfelek – például Kína vagy Oroszország – mesterségesintelligencia-fejlesztéseit.
Schmidt szerint a nagy techcégek 15 éve még nem látták az MI valódi lehetőségeit, de ma már tisztában vannak azok hatásával – még ha értékrendjük el is tér a kormányokétól.

A Google volt vezére a párizsi AI Action Summit után nyilatkozott. Ezen az eseményen az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság elutasította a nemzetközi szabályozásról szóló megállapodás aláírását. Az amerikai alelnök, J. D. Vance szerint a szabályozás „megölné” az éppen kibontakozó iparágat.
Schmidt emellett a gyerekek telefonhasználatának korlátozását is támogatja. Elmondása szerint nem értette meg korábban, milyen káros hatásai lehetnek a technológiának a fiatalokra. Szerinte az okostelefonok megfelelő moderálással biztonságosak lehetnek a gyerekek számára, de a közösségi média használatát 16 év alattiak számára be kellene tiltani.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!