Bejelentette első fellépőit a Méra Világzenei Csűrfesztivál

Bejelentette első fellépőit a Méra Világzenei Csűrfesztivál, érkeznek előadók Chiléből, Csehországból és Szerbiából is. Ahogy szervezők közleménye fogalmaz a mérai Szarke-teleken ismét „eddig ismeretlen hangszerek hangjára bulizunk, olyan tájakról érkezett emberekkel, melyeket nehezen tudnánk egy vaktérképen megjelölni”.
Augusztus 1-4. között olyan zenekarok gondoskodnak a hangulatunkról, mint az autentikus magyar népzenét kísérletező kedvvel megszólaltató Góbé (HU), a hamisítatlan balkáni rezes hangzást a dél-szerbiai Bojan Krstić Orchestra (SRB) biztosítja. A Kale Lulugyi (HU) a magyar tájak roma zenéjével érkezik, míg a Manush egyenesen Chiléből sajátos gipsy-jazz fúzióját hozza a mérai csűrszínpadra.
A venezuelai, perui, chilei és magyarországi tagokból álló Alacalufe Band hagyományos dél-amerikai dallamokkal szórakoztatja a közönséget, a prágai Der Šenster Gob (CZ) zenei stílusa pedig a klezmertől egészen az újabb cigány trad-jazz dallamokig és dalokig terjed.
Egy táncszínházi produkció is helyet kap a csűrszínpadon: A Duna Művészegyüttes – Szerelmünk, Kalotaszeg című előadása a térség kiemelkedő táncosainak és zenészeinek sorsából, életéből, mikrotörténeteiből merít, ezek által igyekszik feleleveníteni egyéniségüket.
A koncertek és előadások után a kalotaszegi zenészek és a Katlan zenekar (RO) alapozza meg a hajnalig tartó táncház hangulatát, az afterpartin pedig mások mellett DJ Angela Blackburn (Columbia) keveri az afrikai, latin és elektrotropikus zenét.
A közlemény állítása szerint a felsorolás nem teljes, a szervezők hamarosan további fellépőket jelentenek be a Méra Világzenei Csűrfesztivál facebook és instagram oldalán. Az esményre június 15-ig még kedvezményes áron lehet bérletet váltani, után már emelkednek a jegyárak.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!