A dualizmus kori vidéki városok kimagasló műemlékeinek kutatói találkoznak Marosvásárhelyen

Ötödik alkalommal szervezi meg a Maros Megyei Múzeum és a Marosvásárhely Műemléki Topográfiája program A város színeváltozása című művészettörténeti konferenciát, ezúttal Mintaadó épületek, kimagasló alkotások témakörben.

A szervezők közleménye szerint a konferenciasorozat jelenlegi eseményén a dualizmus kori vidéki városok olyan műemlékeit ismertetik a Budapestről, Pécsről, Nagyváradról érkező szakemberek, melyeknek regionális jelentősége is kimagasló, és ebbe a keretbe ágyazódnak majd bele az elmúlt évek marosvásárhelyi építészettörténeti kutatásai.

A résztvevők hallhatnak a marosvásárhelyi Nyugdíjpalota, katolikus gimnázium és zsinagóga építéséről, de bemutatásra kerülnek olyan kivitelezetlen elképzelések is, mint a Komor-Jakab építészpáros által tervezett helyi múzeum és színház, vagy a Kós Károly és Toroczkai Wigand Ede neve által fémjelzett vármegyeháza. De lesz szó Pécs, Debrecen és Nagyvárad épületeiről, olyan kiváló építészek munkáival ismerkedhetünk meg közelebbről, mint Lang Adolf és a Vágó fivérek, továbbá az Osztrák-Magyar Monarchia két nagy hatású alkotója, Otto Wagner és Josef Hoffmann is szóba kerül.

A konferencia december 3-án, szombaton zajlik a marosvásárhelyi Kultúrpalota Kistermében, délelőtt 10 órától. Az esemény nyilvános, az előadások magyar nyelvűek, és online is hallgathatóak a Marosvásárhely Műemléki Topográfiája program Facebook-oldalán szereplő információk szerint. A program itt elérhető.

A rendezvény támogatói a Maros Megyei Múzeum fenntartója, a Maros Megyei Tanács, valamint a Teleki László Alapítvány.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!