A német külügy reagált Marco Rubio beszólására: Megtanultuk a történelmünkből, hogy a jobboldali szélsőséget meg kell állítani

890

„Megtanultuk a történelmünkből, hogy a jobboldali szélsőséget meg kell állítani” – ezt válaszolta a német külügyminisztérium az X-en az amerikai kormány kritikáira.

Az üzenetváltás előzménye, hogy Németországban alkotmányellenes párttá minősítették a szélsőjobboldali Alternatíva Németországért Pártot, azaz az AfD-t. Az Alkotmányvédelmi Hivatal szerint az AfD „bizonyítottan szélsőséges”, ami azt jelenti, hogy a titkosszolgálatok könnyebben kapnak engedélyt arra, hogy megfigyeljék a pártot és annak tagjait, lehallgassák a tagok telefonjait, lehallgatókat telepítsenek a gyűlések és tárgyalások helyszíneire és informátorokat toborozzanak a párton belül.

Az AfD elleni fellépés hírére reagált Marco Rubio amerikai külügyminiszter, aki azt írta az X-en, hogy: „Németország épp most adott új hatásköröket a kémügynökségének az ellenzék megfigyelésére. Ez nem demokrácia, hanem álcázott zsarnokság.” Rubio megjegyezte, hogy szerinte nem az AfD a szélsőséges, hanem a német kormány nyitott határokkal járó bevándorláspolitikája.

A bejegyzést nem hagyta szó nélkül a német külügyminisztérium, viszontválaszukban azt írták: „Ez a demokrácia. Ez a döntés egy alapos és független vizsgálat eredménye, amely az alkotmányunk és a jogállamiság védelmét szolgálja. A végső szót a független bíróságok mondják majd ki. Megtanultuk a történelmünkből, hogy a jobboldali szélsőségességet meg kell állítani.”

A februári, előrehozott szövetségi választáson az AfD 20 százalékos eredménnyel a CDU-CSU mögött a második legtöbb szavazatot kapta, és történetének legjobb választási eredményét érte el. A párt mellett a kampányban Elon Musk is kiállt, aki interjút is készített a kampányhajrában Alice Weidellel, a párt kancellárjelöltjével. A kampányhajrában Orbán Viktor is támogatásáról biztosította az AfD-t.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!