Nem fogy a bor Franciaországban, 70 milliárd forintnyi eurót kapnak a borászok, hogy mást termeljenek
Franciaország 200 millió dollárt, vagyis több mint 70 milliárd forintot szán a költségvetéséből a borászoknak, akik az ágazat anyagi nehézségei miatt arra kényszerülnek, hogy megsemmisítsék a fel nem használt termékeiket, és átálljanak más áru termelésére, írja a TastingTable. A hírt pénteken jelentette be Marc Fesneau, Franciaország mezőgazdasági minisztere.
Bár elsőre furcsának tűnhet, hogy az egyik legnagyobb bortermelő ország a világon miért szán ilyen sok pénzt arra, hogy a borászok más termékek gyártására álljanak át, de valójában a magyarázat kézenfekvő: az országban az alkoholfogyasztás összességében folyamatosan csökken az 1960-as évek óta. Ekkor kezdődtek el ugyanis azok a társadalmi kampányok, amik az alkoholfogyasztás negatív egészségügyi hatásaira hívták fel a figyelmet.
Jelenleg a vörösborok iránti kereslet feleakkora, mint az 1990-es években volt. És bár az alkohol iránti kereslet 2020-ban (a járvány első évében) több mint 17 százalékkal nőtt, a bor iránti kereslet még ekkor is csak kevesebb mint egy százalékkal lett nagyobb.
Úgy néz ki, hogy az emberek a bor helyett szívesebben fogyasztanak sört vagy más szeszes italt, éppen ezért a francia kormány arra kérte a borászokat, hogy a jövőben igazítsák termelésüket a kereslet megváltozásához.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!