Orosz drónok nagy csoportját hatástalanították a román határ közelében az ukrán légierő szerint

Az orosz hadsereg drónjainak nagy csoportja behatolt a Duna torkolatába, és a román határ közelében lévő Izmail folyami kikötő felé vette az irányt, közölte az ukrán légierő keddről szerdára virradó éjszaka a Reuters szerint.

A közösségi médiában helyi lakosok arról számoltak be, hogy légvédelmi rendszerek tüzelését hallották két dunai kikötő – Izmail és Reni – közelében.

Oleh Kiper, a dél-odesszai régió kormányzója helyi idő szerint hajnali fél kettő körül arra kérte Izmail körzet lakóit, hogy vonuljanak fedezékbe, egy órával később pedig megszüntette a légiriadót.

Az ukrán dunai kikötők a gabonaexport mintegy negyedét látták el, mielőtt Oroszország kilépett az ENSZ által támogatott megállapodásból, amely a Fekete-tengeren keresztül biztonságos átjárást biztosított volna az ukrán gabonaexport számára. Azóta ezek váltak a fő kivezető útvonallá, innen uszályokon szállítják tovább a gabonát Konstancára, Románia fekete-tengeri kikötőjébe.

Az izmaili kikötő elleni orosz támadás után augusztus elején megnőtt az élelmiszerárak világpiaci ára.

Védelmi minisztérium: Románia területét vagy felségvizeit nem fenyegeti katonai veszély

A román hadsereg légtérellenőrző struktúrái nem érzékeltek Románia területét vagy felségvizeit fenyegető katonai veszélyt – közölte szerdán a védelmi minisztérium a román határhoz közeli ukrán folyami kikötők ellen hajnalban végrehajtott orosz dróntámadásokkal kapcsolatban, írja az Agerpres.

Közleményében a minisztérium hangsúlyozta, hogy fokozták a hadsereg készenlétét, és a NATO-erőkkel együttműködve folyamatosan ellenőrzik Románia szárazföldi területeit, a légterét és a felségvizeit, hogy közösen fellépve elrettentsék „a szövetséges területek elleni bármilyen agressziót”.

„A védelmi minisztérium határozottan elítéli a polgári lakosság által lakott területek és Ukrajna létfontosságú infrastruktúrájának elemei ellen ismételten végrehajtott orosz támadásokat. Az Ukrajna ellen indított orosz agressziós háború a nemzetközi jog durva megsértése” – olvasható a tárca közleményében.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!