Közös állásfoglalást tettek közzé az erdélyi magyar egyházi vezetők az elnökválasztásról
„Az államelnöki választás első fordulója nyomán kialakult helyzettel szemben nem lehetünk közömbösek” – áll az erdélyi magyar egyházi vezetők csütörtökön közzétett állásfoglalásában.
A közlemény szerint „Románia történelmi vízválasztóhoz érkezett” és „a megismételt államelnök-választás kimenetele hosszú távon befolyásolja a demokratikus jogállami keretek és a társadalmi állapotok alakulását, a vallásszabadság és a közösségi jogok érvényesülését, valamint az ország nemzetközi irányultságát”.
Az egyházak kérik híveiket, hogy mindannyian menjenek el szavazni az elnökválasztás második fordulójában május 18-án, és „szavazatukkal támogassák azt az államelnökjelöltet, aki figyelembe veszi minden állampolgár – így a mi közösségünk – jogait, értékeit, és hozzájárul a békés együttéléshez. Azt, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására, a társadalmi élet fejlődésének és az államigazgatás hatékonyságának elősegítésére, Románia európai úton való megtartásának biztosítására”.
A részvétel létfontosságú az erdélyi magyar nemzeti közösség jövője szempontjából, de az egyházak zavartalan működéséhez és a más nemzetiségűekkel való „békés és egyenrangú együttélés” érdekében is, írták.
Az állásfoglalást Kovács Gergely, a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye érseke, Böcskei László nagyváradi, Schönberger Jenő szatmári és Pál József Csaba temesvári katolikus püspökök, Adorjáni Dezső Zoltán, a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház püspöke, Kolumbán Vilmos József, az Erdélyi Református Egyházkerület, valamint Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke, illetve Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke írta alá.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!