Ismét tüntettek a parlamenti alkalmazottak a tervezett létszámcsökkentések miatt

Ismét tüntettek a tervezett személyzetcsökkentés a parlement alkalmazottai – írja az Agerpres.

A tiltakozók szerint a takarékossági intézkedéseket a képviselők és szenátorok juttatásainak csökkentésével kellene kezdeni. Alina Grigorescu, a parlamenti alkalmazottak szakszervezeti vezetője emlékeztetett, hogy egy képviselő átlagban 35 ezer lej illetményre jogosult, ami egy parlamenti alkalmazott fizetésének hétszerese. A tüntetők azt is állították, hogy a napokban is zajlanak versenyvizsgák a képviselőházban meghirdetett állásokra, és képmutatással vádolták a kormányt.

Ilie Bolojan a múlt héten jelentette be, hogy a szenátus alkalmazottainak számát 796-ról 618-ra, az intézmény gépjárműparkját és üzemanyagkeretét pedig 20 százalékkal csökkentik. A felsőház új szervezeti felépítése a jóváhagyása után, a február elején kezdődő tavaszi ülésszakban lép hatályba, és a végrehajtása várhatóan március végére fejeződik be – közölte. Bolojan hangsúlyozta, hogy a szenátus tevékenysége nem fogja megsínyleni az átszervezést, de jelentős összegeket takarítanak meg.

A házelnök tájékoztatása szerint a szenátorok munkaprogramja is módosul. Eddig a munka hétfőn a plenáris ülésen, kedden pedig a szakbizottságban zajlott, de ezentúl szerdán is lesz plenáris ülés, a csütörtököt pedig a törvénytervezetek közvitájára szánják. A vitákra szakértőket is meghívnak, így a felsőházban elfogadott jogszabályok minősége is javulni fog – részletezte Bolojan. Beszélt arról is, hogy a parlamentnek meg kell erősítenie a felügyeleti jogkörét. Emlékeztetett arra, hogy a parlament alárendeltségében számos intézmény működik, amelyek közül néhány „irányíthatatlanná vált”. A parlament pedig szigorítaná az ellenőrzésüket, hogy valóban a polgárokat szolgálják.

Bejelentése után több tucat szenátusi alkalmazott tiltakozott a házelnök irodája előtt

Ugyanaznap jelentette be Ciprian Șerban képviselőházi elnök is, hogy az alsóház átszervezése is folyamatban van, és ezen héten véglegesítik a személyzetcsökkentést és energiahatékonyság-javító intézkedéseket is előíró átszervezési tervet. A politikus elmondta, hogy az alsóháznak megközelítőleg 1500 alkalmazottja van, és a tervek szerint több mint 200 állást szüntetnek meg.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!