Romániában a legnagyobb a szegénység kockázatának kitett lakosok aránya az EU-ban
Románia lakosságának a 32 százalékát fenyegette tavaly a szegénység és a társadalmi kirekesztődés veszélye; ez messze a legmagasabb arány az uniós tagállamok között – derül ki az Eurostat szerdán közzétett jelentéséből.
Az Európai Unió statisztikai hivatala szerint tavaly 94,6 millió EU-s polgár (az Unió lakosságának 21 százaléka) volt kitéve a szegénység és társadalmi kirekesztődés kockázatának, vagyis olyan háztartásban éltek, amely a szegénység, a súlyos anyagi és társadalmi nélkülözés és/vagy a munkanélküliség kockázatával szembesült – írja összefoglalójában az Agerpres. A szám enyhén csökkent 2022-höz képest, amikor az EU 95,3 millió polgárát (21,6 százalékát) fenyegette ez a veszély.
A tagállamok közül Romániában (32%), Bulgáriában (30%), Spanyolországban (27%) és Görögországban (26%) volt a legmagasabb a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának kitettek aránya, míg a legalacsonyabb Csehországban (12%), Szlovéniában (14%), Finnországban és Lengyelországban (egyaránt 16%).
Romániában 2022-höz képest 2023-ban 34,4 százalékról 32 százalékra csökkent ez az arány.
Az EU-ban a nők nagyobb arányban veszélyeztetettek: 22,3 százalékuk a szegénység és társadalmi kirekesztődés kockázatával él, míg a férfiaknál 20,3 százalék az arány EU-s szinten. Romániában is hasonló a helyzet, a nők 33,1 százaléka volt kitéve a szegénység kockázatának, míg a férfiak esetében 30,9 százalékuk. Ezzel mind a nők, mind a férfiak tekintetében az utolsó helyen állt tavaly az ország.
A szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának kitett személy az, aki a relatív jövedelmi szegénység, a súlyos anyagi és szociális depriváció, valamint a nagyon alacsony munkaintenzitás mutatói közül legalább egyben érintett.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!