Egy rendőr a marosbárdosi eset gyanúsítottja, felfüggesztették az állásában
Felfüggesztették állásából azt a rendőrt, aki a marosbárdosi gondozási központban történt súlyos visszaélések ügyében további két gyanúsítottal együtt vasárnap hajnalban előzetes letartóztatásban került, írja az Agerpres a rendőrség tájékoztatása alapján.
A Maros megyei rendőrség közölte: a törvényszék a nap folyamán tájékoztatta őket arról, hogy elrendelte az egyik munkatársuk 30 napos vizsgálati fogságba helyezését. Az érintett személyt felfüggesztették állásából, és a vizsgálattól függően a törvény által előírt további intézkedéseket is elrendelnek – olvasható a közleményben.
A rendőr mellett eljárás indult az anyja ellen is, aki a marosbárdosi gondozási központ igazgatója, illetve a marosvásárhelyi börtön egyik alkalmazottja ellen is, aki bérbe adta a szociális létesítményt működtető egyesületnek a marosbárdosi épületet.
A vasárnap előzetes letartóztatásba helyezett három gyanúsítottat bűnszervezet létrehozásával és emberkereskedelemmel gyanúsítja a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészég (DIICOT).
A DIICOT korábbi közleménye szerint a szombaton őrizetbe vett három személy 2020-ban egy emberkereskedelemre szakosodott bűnszervezetet hozott létre. Idős vagy fogyatékkal élő személyek kizsákmányolásából jutottak anyagi haszonhoz úgy, hogy az egyesület pénzösszegeket kapott a szociális felügyelettől vagy a hozzátartozóktól az áldozatok szakszerű ellátásáért. A pénz javát a bűnszervezet a saját céljaira használta fel.
Az ügyészek szerint az egyesület által működtetett intézményekben elhelyezett idős vagy fogyatékkal élő személyek embertelen és megalázó bánásmódban részesültek. Fizikai és lelki bántalmazásnak vetették alá őket, korlátozták a szabadságukat, nem kaptak megfelelő orvosi ellátást, és nem biztosították számukra megfelelő higiéniai körülményeket.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!