A szenátus szakbizottsága törölte a sajátos nevelési igényű gyermekek számára külön osztályok létrehozását lehetővé tevő előírást

A szenátus oktatási bizottsága törölte az új közoktatási törvény tervezetéből azt az előírást, amely lehetővé tenné az oktatási intézmények számára, hogy indokolt esetekben külön csoportokat/osztályokat hozzanak létre a sajátos nevelési igényű (SNI) gyerekek számára – írja az Agerpres.

Ligia Deca oktatási miniszter támogatta a javaslatot, és kiállt a sajátos nevelési igényű gyermekek szegregációja ellen.

„Semmiképpen sem szeretnénk akadályozni a SNI gyermekek integrációját a tömegiskolákba, ha ez számukra ajánlás” – mondta a tárcavezető. Hozzátette, a törvény a SNI gyermekeket befogadó tanintézményeknek járó finanszírozás 75 százalékos emeléséről is rendelkezik.

A korábban a képviselőházban elfogadott módosító javaslat törlését kezdeményezők azzal érveltek, hogy az autizmussal élő gyermekek szüleit tömörítő szervezetek diszkriminatívnak tartják és ellenzik a speciális osztályok létrehozására vonatkozó előírást, hangsúlyozva, hogy a szakfelmérés alapján 1-es vagy 2-es szintű segítségre szoruló gyermekek, illetve a 3-as szintű támogatásra szorulók egy része is integrálható a tömegoktatási rendszerbe.

A közoktatási törvény tervezetét döntő házként tárgyaló szenátus oktatási bizottsága csütörtökön folytatja a jogszabályjavaslat vitáját.

A közoktatási és a felsőoktatási törvény tervezetéről május 22-én, hétfőn szavaz a szenátus plénuma.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!