Idén Románia sem vesz részt az Eurovízión

Románia idén nem vesz részt az Eurovízión – írja a G4Media. A TVR közleményében elsősorban a pénzügyi megszorításokkal indokolják azt, hogy az ország idén lemond a részvételről. A tájékoztatás szerint azt szeretnék, ha magas színvonalú produkcióval képviselnék az országot a versenyen, de az idei költségvetésükben nincs elegendő forrás ahhoz, hogy garantálni tudják a részvételüket az „egyre magasabb nívójú” viadalon.

Az igazgatótanács csütörtöki döntésén ötön szavaztak amellett, hogy Románia mondja le a részvételét, négyen szavaztak a javaslat ellen, míg szintén négyen tartózkodtak.

A Wall-Street gazdasági lap azt állítja, hogy a TVR-nek nincs elég pénze ahhoz, hogy kifizesse a részvételi díjat a versenyen. Állításuk szerint tavaly 180 ezer euróba került a dalfesztiválon való részvétel. A TVR közleményében csak annyit jegyez meg, hogy idén jelentős összegeket fordítanak más kiemelt produkciókra, így például a párizsi olimpia közvetítésére, de beruháznak a hírgyártási rendszerükbe is, és több régóta halogatott modernizációs projektbe is szeretnének belevágni.

A TVR közleményében azt is kiemeli, nem példa nélküli, hogy egy ország lemondja a részvételt. Az évek során több ország, így Magyarország, Törökország, Bulgária, Montenegró, Szlovákia, Bosznia-Hercegovina és Észak-Macedónia is döntött úgy, hogy nem vesz részt a nemzetközi megmérettetésen – állítják. Magyarország egyébként 2019 óta nem küld indulót az Eurovíziós Dalfesztiválra.

Romániát tavaly Theodor Andrei képviselte a D.G.T. című dalával, de még csak döntőbe se került. Az idei versenyt Malmöben szervezik, miután tavaly a svéd Loreen nyerte a versenyt a Tattoo című dalával. Románia eddigi legjobb teljesítménye az Euróvízión két harmadik hely volt (Luminiţa Anghel & Sistem – Kijev, 2005; Paula Seling & Ovi – Oslo, 2010).

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!