Csütörtökön a Tesla társalapítója és vezérigazgatója, Elon Musk bemutatta a régóta várt önvezető prototípusok modelljeit, a Cybercabet és a Robovant. Az ünnepségen ott volt a Tesla új robotja, Optimus is, aki italokat szolgált fel és a vendégeket szórakoztatta. Igaz, később kiderült, hogy az Optimusokat az eseményen emberek irányították.
Az új dizájnok egyik leghangosabb kritikusa Aley Proyas, az Én, a robot című film rendezője volt. Proyas azt állítja, hogy Musk a filmben látható modellekből merített ihletet, sőt, szerinte egyenesen ellopta azokat a film látványterveiből. Mindezt az X profilján képekkel is illusztrálta.
A posztban egymás mellett szerepelnek képek az Én, a robot című film robotjairól és az Optimusról, a 2004-es film futurisztikus közlekedéséről a Tesla Robovan mellett, valamint Proyas filmjének járműveiről a Tesla Cybercab mellett. Proyas szerint a hasonlóság nem lehet a véletlen műve.
A Will Smith főszereplésével készült 2004-es filmet Isaac Asimov azonos című, 1950-ben megjelent novelláskötetét vette alapul. A film 2035 Chicagójában játszódik, ahol a Will Smith által játszott detektív egy olyan ügyet vizsgál, ahol a gyilkosság elkövetője egy robot.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!